motolub.jun.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawko kat. A1
Autor Wiadomość
PiotreQ 
Chory na trajkę :)

Maszyna: WSK 125, Ogar 205
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 20:31   

Rodak napisał/a:
PS: Piotrek gdybyś mógł to zapytaj się ile kosztuje A1 i kiedy wstępnie mają wejść nowe przepisy być może wie coś więcej. Jest możliwość abym zrobił pełne A przed ukończeniem 18-lat ? W maju będę miał 17 lat.

We wtorek po placu jeżdżę to zapytam. Co do katrgorii A2 to Suzuki GS500 się łapie na styk (w miare fajny naked).
Jak miałem jazdy samochodem w Lublinie to się z instruktorem przejechałem trasą motocyklową i są to prawie same prawoskręty. Tutaj dokładna trasa http://www.word.lublin.pl...id=67&Itemid=67

REKLAMA

Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 21:01   

Veis
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 21:01   

ja tym pierdolotem jeździłem tą trasą z instruktorem to sie zdaje z palcem w dupie i kanapką w ręku ;)

Diver

Maszyna: Aprilia SR
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 21:13   

Kategoria prawa jazdy A2!
2008.03.27 Żmija

Wiele wskazuje na powstanie nowej kategorii prawa jazdy uprawniającej do kierowania motocyklami!

Po pierwszych publikacjach na temat zmian w sprawie wieku uprawniającego do ubiegania się o kategorię prawa jazdy A, zamieściliśmy także nasze wstępne analizy nowego projektu ustawy. Jednocześnie obiecaliśmy zasięgnąć informacji u źródła i poinformować was o wynikach naszych kontaktów z Ministerstwem Infrastruktury. Przedstawiamy Wam zatem oficjalne stanowisko Ministerstwa Infrastruktury w sprawie proponowanych zmian oraz argumentację urzędników. Zwracamy uwagę na propozycję stworzenia zupełnie nowej kategorii A2 uprawniającej do kierowania motocyklami po ukończeniu 18 roku życia.

Biuro Informacji i Promocji wyjaśnia, że w projekcie ustawy o kierujących pojazdami, zawarto przepisy wprowadzające do prawa polskiego przepisy nowej dyrektywy nr 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw jazdy. W związku z powyższym projekt przewiduje wprowadzenie oprócz istniejących już kategorii prawa jazdy A1 i A dodatkowej kategorii A2. Poszczególne kategorie prawa jazdy będą upoważniać do prowadzenia:

1) kategoria A1:

- motocykli o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
- motocykli trzykołowych o mocy nieprzekraczającej 15 kW,

2) kategoria A2:

- motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg oraz niepochodzące od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla,

3) kategoria A:

- motocykli
- motocykli trzykołowych o mocy powyżej 15 kW

Nowy podział kategorii prawa jazdy niesie za sobą także zmianę minimalnego wieku upoważniającego do ich uzyskania, oraz wprowadzenie stopniowego dostępu do poszczególnych kategorii. Wiek niezbędny do uzyskania poszczególnych kategorii prawa jazdy został ustalony następująco:

1) kategoria A1 - 16 lat,
2) kategoria A2 - 18 lat,
3) kategoria A:
a. 20 lat - w przypadku jeżeli osoba, od co najmniej dwóch lat, posiada prawo jazdy kategorii A2. (dla motocykli trzykołowych o mocy powyżej 15 kW granica wieku wynosi 21 lat)
b. 24 lata - w przypadku jeżeli osoba nie posiada prawa jazdy kategorii A2.

Teresa Jakutowicz
Dyrektor
Biura Informacji i Promocji

Artykuł zaciągnięty z www.scigacz.pl (http://www.scigacz.pl/Kategoria,prawa,jazdy,A2,5087.html)

Alex 

Maszyna: Brak,rozglądam się za Senda, GPR .
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 00:40   

A więc, wynika z prawa kat A2 że mogę mieć dowolną pojemność byle by nie przekraczało 35kw.

Pewnie zaczną produkować 600ccm z blokadami (do 35kw) specjalnie aby ludzie je zdejmowali tak jak w skuterach :D i będą normalne 600ccm ;d

Veis
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 07:28   

Z tego co mi wiadomo to już są ograniczniki mocy ;)

Grzesiex 
Miszcz winki ;]

Maszyna: Cagiva Mito 125ccm
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 10:00   

Z niemcowni można spokojnie sciągać Gixy srady 750 poblokowane do 25KM ;-) na yt widziałem gdzieś filmik jak to jedzie :-P a więc prowadzić takiego zablokowanego na przegląd, a po przeglądzie zdejmuje blokady i się śmiga :-D

pattu32

Maszyna: Peugeot Speedfight LC
Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 15:09   

Na A1, to w Pablo (u mojego starego ^^)

www.osk-pablo.pl :)

Diver

Maszyna: Aprilia SR
Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 15:40   

pattu32 napisał/a:
Na A1, to w Pablo (u mojego starego ^^)

www.osk-pablo.pl :)

Zagadaj do ojca, aby już przygotował się na nowe przepisy czyli kategorie A2. Wiesz, jak by to wprowadził jako pierwszy :) by miał "może" więcej klientów. Tak myślę :)

Rodak 

Maszyna: Gilera Runner C36 SP
Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 15:50   

pattu32, pogadaj z Ojcem kiedy ma wejść A2 ;) Powiedz że kolega pyta.

PiotreQ 

Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 18:25   

Siemka. Ja dziś miałem jazdy na placu i zgodnie z obietnicą zapytałem pana Wiesława Osiora o kategorie A1. U niego prawko A1 kosztuje 800 zł i reszta normalnie jak na A czyli 20 godzin jazd i 30 godzin teorii. Potem jak masz już 18 lat i chcesz robić kat. A to płacisz pół ceny, czyli jak się uczysz to tylko płacisz 300 zł za kurs na kat. A a egzamin w WORD zdajesz tylko praktyczny, teorii drugi raz nie piszesz. Co do kategorii A2 to mówi że jeszcze nic dokładnego nie ma ale najprawdopodobniej wejdzie dopiero od 1 stycznia.

Rodak 

Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 19:50   

Dzięki wielki za to info. Zostało mi się skonsultować z głównym fundatorem czyli ojcem, heh.

PiotreQ 

Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 21:03   

Nie ma za co. Jak coś trzeba będzie jeszcze to mogę zapytać.

pienio 

Maszyna: Baotian bt49qt6
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 15:13   

Jakie są koszty egzaminów? I jeśli się nie zda,to po ilu trzeba dokupywać godziny,oraz pisać jeszcze raz teoretyczny?

A,i wie ktoś może,ile można dostać mandatu za jazdę bez uprawnień?

PiotreQ 

Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 15:25   

Co do cen egzaminów to tutaj sobie zobacz http://www.word.lublin.pl...id=69&Itemid=69
A mandat za brak uprawnień to chyba 500 zł i jak nie masz kierowcy to odholują pojazd i dochodzą koszty lawety i postoju na parkingu policyjnym.

Rodak 

Wysłany: 22 Kwiecień 2010, 21:31   

Po długich namysłach zdecydowałem się olać temat prawa jazdy w tym roku i w bólach przejeździć ten sezon na srebrnej strzale. Zostanie mi odliczanie do lutego, marca 2011 roku i za jednym podejściem mam zamiar zdawać na B i na A/A2 to zależy od opieszałości polskich urzędników. Całe zamieszanie związane z wyborami prezydenckimi odsunie wprowadzenie nowych przepisów, tak więc sądze że cierpliwość mi się opłaci. Pozdro 600.

Odpowiedz do tematu