motolub.jun.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawko kat. A1
Autor Wiadomość
Rodak 

Maszyna: Gilera Runner C36 SP
Wysłany: 27 Marzec 2010, 18:34   Prawko kat. A1

Gdzie zdawać ? Gdzie najlepsi instruktorzy, jakie ceny. Chciałbym się dowiedzieć bo chodzi mi po głowie zrobienie w wolnym czasie tej kategorii bo strasznie wpadła mi w oko Cagiva Planet a szczególnie w takim malowaniu - http://motoprofi.com/imgs..._1998_5_lgw.jpg

REKLAMA 
Brum Brum Brum

Wysłany: 27 Marzec 2010, 23:12   

FoNze 
Brum Brum Brum

Maszyna: Honda Hornet 600
Wysłany: 27 Marzec 2010, 23:12   

Pytaj Reszki - Łukasza chyba ma tu konto ;) niedawno robił to pomoże. Sam troszkę pytałem i ze wszystkim z badaniami i wydaniem itp. to około 1k zł lata się hondą Varadero.

koza24444 
Koza NSR :D

Maszyna: Honda NSR 125
Wysłany: 27 Marzec 2010, 23:23   

Prawko w almie kosztuje 600 zł plus 50 zł badanie no i egzaminy 180 jak dobrze pamiętam ja zdawałem właśnie w almie u pana kuty tak jest tylko jeden instruktor do motocykli nawet spoko gościu może nie raz potrafi owalić ale mi to co prawda na dobre wyszło :) :D zdałem za 1 :D nie licząc tego że raz zapomniałem dowodu na egzamin i 180 zł poszło w plecy ;p ale cuż bywa... a jeśli chcesz robić a1 to zachęcam teraz powchodziły chyba jakieś nowe przepisy do tych prawek i wogule także może się ono przydać i na dłużej niż tylko na dwa latka:D i co najlepsze możesz sobie nie raz smignąc legalnie koło jakiejś pierdziwaki 50ccm :D

Rodak 

Wysłany: 28 Marzec 2010, 08:01   

Ja właśnie jeszcze z Reszką pogadam tylko chcę poznać jeszcze zdanie innych. Koza jeszcze nie widziałem Twojej NSR w Lubartowie w jakim malowaniu masz ?

koza24444 
Koza NSR :D

Maszyna: Honda NSR 125
Wysłany: 28 Marzec 2010, 10:11   

niebiesko biała czerwona niedlugo moze wstawie zdjęcia na forum teraz puki co czekam na łożyska na tył bo kaplica padły mi a tu taka pogoda:(

Recha 

Maszyna: Aprilia Rs 125 09' Black Nero
Wysłany: 29 Marzec 2010, 09:32   

Tak samo jak koza robiłem u Kuty czyli w Almie. W miare sprawnie to idzie ;p

Rodak 

Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 06:57   

Jeszcze jedno pytanie niewiecie kiedy wchodzą nowe przepisy dzielące kategorię A ? Bo sam niewiem czy siedzieć na dupie i przeczekać ten sezon w bólach na skuterze i za rok zrobić pełne A ? Ma ktoś wiadomości na ten temat oparte na prawdziwych słowach a nie wielu fałszywych plotkach bo wg. nich już dawno powinny wejść nowe przepisy. Pytam bo nie chcę za rok płakać że nie poczekałem a tak bym nie bawił się być może w 125-tki, tylko zaczynałbym sezon z 500/600-tką w garażu.

Doczytałem się na gazecie wyborczej iż zmiany mają wejść:
Cytat:

[b]Kiedy zmiany ?[\b]
  9 czerwca - wchodzą w życie zmiany dotyczące egzaminu praktycznego: czasu jazdy po mieście, elementów sprawdzania stanu technicznego auta i terminu oczekiwania na egzamin

przed wakacjami - rząd ma zakończyć pracę nad resztą zmian, a projekt ustawy ma trafić do Sejmu. Tu wszystko zależy od pracy posłów i ilości poprawek

koniec roku 2009 - jeśli szybko uda się wprowadzić poprawki, część przepisów do tego czasu zacznie obowiązywać, oprócz m. in. nowych kategorii, które wiążą się z przygotowaniem nowych wzorów dokumentów. Te zmiany najwcześniej wejdą w życie w przyszłym roku.

Veis
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 07:50   

Ja jestem w trakcie robienia kat. A ;) pytałem instruktora kiedy wchodzą nowe ustawy, to mówił źe ch*j wie, mogą wejść w każdej chwili. Ale myśle, że A1 jest i tak zbedne bo potem bedziesz musial zaplacic za A2 i za A ;) także pozdro placić 3 razy za to samo prawko - Idiotyzm : -) aha no i + egzaminy ( kazdy jeden 180zl jakos ). Chyba, że zrobisz A1 i bedziesz jeździl 125ccm do 24-tego roku życia i potem zrobisz na A co też myśle jest idiotyczne ;)

PiotreQ 
Chory na trajkę :)

Maszyna: WSK 125, Ogar 205
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 09:56   

Ja teraz robię prawko u Osiora na A i B. Nie wiem ile kosztuje A1 ale we wtorek mogę zapytać (na A cena to 600 zł dla ucznia). U Osiora mają dwie Varadero 125 i jakąś 250cc. Teraz doszedł jakiś nowy instruktor i jest ich dwóch. Z tego co mówił pan Osior to u niego zdawalność w 2009 była 98% (oblało 4 kursantów bo się na placu za siebie nie obejrzeli...).

Rodak 

Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 10:04   

Haha masakra aby tylko wyciągnąć więcej kasy. Gdybym zrobił w tym roku A1 zapłaciłbym ok. 900 zł za rok kategoria A2 jeżeli wejdzie i razem z B i kolejne prawie 1500 zł i po dwóch latach kolejny kurs na pełne A za kolejne 900 zł. Boże widzisz i nie grzmisz. Sam niewiem czy robić w tym roku i kupować 125 którą musiałbym przejeździć aż 3 sezony czy za rok robić A2 i szukać motocykla do maks. 45KM a żadnej 600-tki z taką mocą raczej niema. Jeżeli tak jest to musiałbym zdecydować się na 125 albo 250 co nie robi mi różnicy po zdaniu A1. No i weź tu człowieku dobrze wybierz. A wszystko przez to że nasza administracja nie może podać konkretnej daty wprowadzenia tych przepisów. Pieprz*** biurokracja.

PS: Piotrek gdybyś mógł to zapytaj się ile kosztuje A1 i kiedy wstępnie mają wejść nowe przepisy być może wie coś więcej. Jest możliwość abym zrobił pełne A przed ukończeniem 18-lat ? W maju będę miał 17 lat.

Veis
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 11:27   

w każdej szkole zdawalność na A to 95-100% bo to jest najprostszy egzamin jaki może być, tą trase tym gównem Varadero przejechać to jest pikuś, ja sie poczulem na tym jak na skuterze jak wsiadlem :P

Grzesiex 
Miszcz winki ;]

Maszyna: Cagiva Mito 125ccm
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 12:48   

Za kurs z egzaminem itd zapłaciłem ok. 900zł. Kurs we Włodawie a na egzamin w Chełmie. Egzamin w miarę prosty bo trzeba znać trasę na pamięć i się jedzie ;-)

Rodak 

Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 13:06   

Cytat:
Jest możliwość abym zrobił pełne A przed ukończeniem 18-stu lat ? W maju będę miał 17 lat.

Ponawiam pytanie do was

Alex 

Maszyna: Brak,rozglądam się za Senda, GPR .
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 13:15   

Tak. Ale musisz mieć kilka miesięcy do 18. Czyli nie możesz mieć równo 17.

Grzesiex 
Miszcz winki ;]

Maszyna: Cagiva Mito 125ccm
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 13:17   

Dokładnie to 3 miesiące przed 18 bo tyle "powinien" trwać kurs ;-)

Odpowiedz do tematu