motolub.jun.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
SPAMBOX - Zapytaj i zapoznaj się bliżej.
Autor Wiadomość
Emil16

Maszyna: Zumico Quick
Wysłany: 11 Marzec 2010, 20:44   

ghostlpa, hehe wiem o tym. Nie kupuję skutera w Biodronce i w żadnym sklepie. tylko w Salonie ze skuterami. i Duzo osób tam kupowało skutery (Znajomi) i Bardzo sobie chwala. Szczególnie te Zumico własnie.

REKLAMA 

Wysłany: 11 Marzec 2010, 21:54   

ghostlpa 

Maszyna: FZR
Wysłany: 11 Marzec 2010, 21:54   

Tak, tak przyznam ci rację, szerokości :lol: Pamiętaj cena=jakość.

kylos91 

Maszyna: Kymco Agility 50
Wysłany: 11 Marzec 2010, 22:27   

Szczerze Ci powiem, że za 3000 bym nie chciał kupić żadnego nowego skutera, po prostu bałbym się, że nie są solidnie zbudowane. Moje fundusze też nie były zbyt wysokie. Postawiłem jednak na dość znaną tajwańską markę-Kymco, która współpracowała niegdyś z Hondą. Za 3800 dorwiesz Agility nówkę z rocznika 09 :) I to wydaje mi się, że byłby najlepszy wybór jak już koniecznie chcesz nowy.

"Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka."
M.Mendelssohn

Alex 

Maszyna: Brak,rozglądam się za Senda, GPR .
Wysłany: 11 Marzec 2010, 22:46   

No to sorry. Ale Zico Simpli nowy kosztuję 4 400 zł.
Jak chcesz do 3 tyś to namów rodziców na aprille sr.

Szalej
[Usunięty]

Wysłany: 11 Marzec 2010, 23:37   

kylos91 napisał/a:
Szczerze Ci powiem, że za 3000 bym nie chciał kupić żadnego nowego skutera, po prostu bałbym się, że nie są solidnie zbudowane. Moje fundusze też nie były zbyt wysokie. Postawiłem jednak na dość znaną tajwańską markę-Kymco, która współpracowała niegdyś z Hondą. Za 3800 dorwiesz Agility nówkę z rocznika 09 :) I to wydaje mi się, że byłby najlepszy wybór jak już koniecznie chcesz nowy.

...każdy swoje będzie chwalił. Tą drogą nie dojdziecie do celu ;)

Dawid_DRD 

Maszyna: Cagiva Raptor 125
Wysłany: 15 Marzec 2010, 18:57   

On chce kupic w salonie ze skuterami(chinskimi) :lol: :roll: Kupuj, kupuj zobaczymy ile pan pojezdzisz

Emil16

Wysłany: 15 Marzec 2010, 19:11   

Dawid_DRD, Z tego Co wiem to jak sie dba to można na prawde bardzo długo pojeździć.

danilko332
Łukasz

Maszyna: CBR 125, Piaggio Zip StuntEdit
Wysłany: 15 Marzec 2010, 19:18   

Ja w życiu bym nie kupił kibelka z Chin. Tyle ode mnie.

Chatow 

Maszyna: Yamaha DT 125x
Wysłany: 15 Marzec 2010, 19:26   

danilko332, bo byś kupił z Tajwanu :mrgreen: :?:

Emil16

Wysłany: 15 Marzec 2010, 19:29   

To daj mi 5 tys to kupie np Honde albo aprille.. ;] Nie krytykujcie. Nie każdy śpi na pieniądzach i moze sobie pozwolić na markowe sprzęty. a ja jestem zdania że jak dbasz to chinolem może bardzo długo pojeździć.

Chatow 

Wysłany: 15 Marzec 2010, 19:35   

Szczerze to wolałbym poczekać ten rok i dozbierać, pójść gdzieś do pracy i kupić coś używanego. Nie licz że Ci ktoś da tylko sam zarób.

Emil16

Wysłany: 15 Marzec 2010, 19:36   

mam 16 lat. I nie mam czasu na zarobki z tego powodu że mój Ojciec jest chory i nie może się przemęczać i te sprawy. Mieszkamy na wsi wiec w wakacje codziennie robie coś obok domu wiec zarobek odpada. Pozatym kasa potrzebna jest na leki a nie na moje zachcianki. ;] A Uważam że Chinol mi wystarczy. nie jestem wymagający.

Chatow 

Wysłany: 15 Marzec 2010, 19:53   

Przeczytaj sobie to i przemyśl to dwa rady i dopiero coś napisz:

http://forum.scigacz.pl/about11781.html

takich opinie w internecie jest dużo więcej, ale skoro się chcesz przekonać o tym na własnej skórze i lubisz częste wizyty w serwisie. Proszę bardzo. Ja tylko chciałem pomóc w dokonaniu właściwego wyboru ;-)

Dawid_DRD 

Maszyna: Cagiva Raptor 125
Wysłany: 16 Marzec 2010, 08:30   

Dlugo? 10tys? to juz ohoho... szczerze odradzam chinczyka, kumpel ma rometa 727(4t) i po 6 tys olej juz bral i silniczek do remontu ;-)

danilko332
Łukasz

Maszyna: CBR 125, Piaggio Zip StuntEdit
Wysłany: 16 Marzec 2010, 15:10   

Chatow napisał/a:
danilko332, bo byś kupił z Tajwanu :mrgreen: :?:

Kiedyś miałem quada 110ccm, ciągle się coś psuło, odkręcało, łamało i telepało. Nie było jazdy, po której nie było coś do naprawienia. Po prostu nie było. Dopiero po konkretnym dokręceniu wszystkich elementów dało się przejechać ok. 100km bez naprawy. Dosłownie miałem go dość.
Sprzedałem, i przez jakiś czas pojeździłem Keewayem Matrixem z 2005 roku (siostry), który był znośny. Gdyby nie miał takiego muła od 25km/h do 50 km/h (a v-max 60 km/h :/ ) i gdyby nie palił 5 litrów byłby ok.
W ciągu pół roku dozbierałem do sumy, za którą sprzedałem quada trochę kasy i postanowiłem kupić sobie markową biegówkę. Za 5k nie dostałbym ładnej TZR albo Sendy, więc kupiłem XR6. Jak na razie 4000 km bez najmniejszej usterki i spalanie 3l. Silnik AM6 jest zajebisty.
Podejrzewam, że Horizontal również. Dlatego z czystym sumieniem polecam jakąś SR do poprawek albo Aeroxa, też do poprawek.
Z chinoli nie polecam nic. Po prostu nie ma tam takiego zakładu, który dobrze składa skutery.
Dwóch moich znajomych ma chińskie skutery. Jeden ma Kingwaya Cobusa a drugi Rometa 727. Beznadzieja!
Romecik bez blokad leci 60km/h a Kingway 85 km/h (problem w tym, że tylko licznikowe, naprawde ok 65-70).
Obecnie Romet już się skończył i został zastąpiony Piaggo Zip. Wg. właściciela niebo a ziemia. Pali trochę więcej ale dynamika git.
A co do właściciela Kingwaya - pozostawił go samemu sobie w garażu. Zerwał mu się pasek napędowy i jakoś nie ma siły tego naprawić. Ma tego już dość. Ciągle się coś psuje. Prawdopodobnie ma w planach kupno Sendy albo DT 125.
Zastanów się, czy nie lepiej kupić jakiś lepszy, szybszy i trwalszy skuter niż chiński, tani kibelek.
Najwięcej o jakości wykonania chińskich skuterków dowiesz się od mechanika w najbliższym serwisie Kingwaya.

A co do tajwańskich skuterów - nie mam doświadczenia z nimi, więc nie będę komentował.

Odpowiedz do tematu