motolub.jun.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Stunt Poradnik
Autor Wiadomość
Rembi 
Stunter

Maszyna: Derbi Senda / był Rox
Wysłany: 25 Styczeń 2010, 12:05   Stunt Poradnik

Siema! Jako że mamy silne mrozy i autobus nie dojechał, to miałem trochę czasu i zrobiłem taki oto swój poradnik ze zdjęciami mojego autorstwa :-) Oczywiście nie ma wszystkich tricków, ale przyjdzie sezon to uzupełnię braki. No to zaczynamy ;)

Zwykłe Wheelie - polega na jeździe na tylnim kole w pozycji siedzącej.

Skater Wheelie - polega na jeździe na tylnim kole z jedną nogą ugiętą na siedzeniu, a drugą na stopce pasażera/kierowcy (jak kto woli).

Stand Up Wheelie - polega na jeździe na tylnim kole stojąc na siedzeniu.

High Chair Wheelie - polega na jeździe na tylnim kole z nogami na kierownicy. Najlepiej przełożyc nogi podczas jazdy, gdy moc nam na to pozwala możemy odrazu z małych prędkości poderwac motor, lecz balansowanie jest dośc ograniczone ;-)

Flamingo Wheelie - polega na jeździe na tylnim kole stojąc na siedzeniu z jedną ugiętą nogą w górze.

Speciak K Wheelie - polega na jeździe na tylnim kole w pozycji siedzącej z jedną nogą na kierownicy, a drugą z boku, w górze.

One Hander Wheelie - Wheelie w dowolnej pozycji z jedną ręką (prawa na manetce gazu), polega na jeździe na tylnim kole kontrując samym gazem, bez używania tylniego hamulca.

12stka, 12bar etc. - polega na jeździe na jednym kole w pełnym pionie, w tym przypadku trąc stelażem o asfalt :-)

Burnout - znane chyba każdemu, palenie gumy, na różne sposoby :-)

One Hander Coaster - Coaster z jedną ręką, czyli jazda na tylnim kole polegająca na złapaniu środka ciężkości i kontrolowaniu utrzymania się w pionie samym tylnim hamulcem bez dodawania gazu, dlatego najlepiej robic to z większych prędkości np. min. 50km/h

Cyrkle Na Siedząco - czyli kręcenie się w kółko na tylnim kole w pozycji siedzącej, dośc trudny trick, wymaga długich treningów. :)

Cyrkle Na "Skatera" - tak jak powyżej, jednak w pozycji "skater" czyli jedna noga ugięta na siedzeniu, a druga na podnóżce pasażera / kierowcy.

Cyrkle Na Stand Up'ie - czyli cyrkle w pozycji stojącej, na siedzeniu lub stelażu.

Spreader - jazda na tylnim kole w pozycji siedzącej z wyciągniętymi nogami na przód, jak na foto. Trick znany również jako V-a :)

Spreader 2- jak wyżej, jednak ze złączonymi stopami nad rękoma :) Jak na zdjęciu.

Stoppie - Jeden z najtrudniejszych i najniebiezpieczniejszych tricków w stuncie, polegający na jak najdłuższym przejechaniu na przednim kole. Podstawowy trick wykonujemy w pozycji siedzącej. Początki zawsze są trudne, dlatego najlepiej zaczynac z mniejszych prędkości. Jadąc np. koło 50km/h odbijamu się od siedzenia, jednocześnie wduszając przedni hebel i przechylając ciało do przodu. Gdy tył jest w górze, przednim hamulcem kontrujemy tak, by nie przeleciec przez kierownicę. Należy jak najbliżej podniesc tył do środka ciężkości. Co tu więcej pisac, trzeba wycwiczyc i tyle :-D

One Hander Stoppie - Jak wyżej,z jedną ręką, znacznie trudniej. Będąc już w górze, przy samym środku ciężkości puszczamy lewą rękę i kontrujemy jazdę przednim hamulcem. Należy pamiętac o tym, by mocno trzymac kierownicę a jest to dosyc trudne jedną ręką. Dośc niebiezpieczny, dlatego najpierw należy bardzo dobrze opanowac zwykłe stoppie.

High Chair Stoppie - Jazda na przednim kole, z nogami na kierownicy. Trick nieco trudniejszy niż zwykłe stoppie, gdyż ciężar przerzucony jest na przód motoru i trudniej wyczuc jak wysoko jest tył motoru.

Stoppie 180 - czyli stopal w którym zawracamy o 180 stopni, można wykonywac w różnych pozycjach, początki są dośc trudne, trudno również wytłumaczyc co i jak robic, dlatego pozostaje nam tylko trening :-D

Jak ktoś chciałby coś dodac od siebie, to piszcie na gg, uaktualnię pierwszy post, żeby nie robic zamieszania :-) Pozdrawiam!

REKLAMA 

Wysłany: 25 Styczeń 2010, 12:17   

Sisay 

Maszyna: Yamaha Aerox :)
Wysłany: 25 Styczeń 2010, 12:17   

Świetny temat, oczywiście przyklejam! Zdjęcia i tricki robią wrażenie, temat na pewno się przyda. :)

SeXy 
Vice Pussy Captain

Maszyna: Citroen SaXo 1.6 VTS, Toyota Celica 1.8 16V S
Wysłany: 26 Styczeń 2010, 01:03   

Fajny temacik, dobrze że zdecydowałeś napisać ;)

KubaS

Maszyna: Aerox
Wysłany: 26 Styczeń 2010, 07:51   

Rembi czekamy na high cair cyrkle 8-) . Nie moge znalesc gdzie sie pw pisze wiec tu pisze. :]

Karpio 
Czerwony Kapturek

Maszyna: Suzuki RMX 50
Wysłany: 26 Styczeń 2010, 15:27   

Ah wyprzedziłeś mnie , myślałem o tym zeby zrobic taki sam temat.

Diver

Maszyna: Aprilia SR
Wysłany: 26 Styczeń 2010, 17:41   

No temat na 5 :)

Rembi 
Stunter

Wysłany: 26 Styczeń 2010, 18:10   

Karpio i KubaS, jak już napisałem, więcej tricków opisanych będzie w sezonie, jak trochę ogarnę sendę :-D Wspólnie myślę że do czegoś dojdziemy, Karpio jak coś pisz PW to będziemy uzupełniac pierwszy post ;-)

Diver

Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 16:20   

Tytuł to Poradnik, więc pomyślałem sobie że tutaj też można pytać o porady... Więc uczę się teraz kręcenia cyrkli.
1. I z tego co słyszałem to (CYRKLE W LEWO)skuter ma być ugięty a my mamy działać jako przeciw waga w prawo ciałem tak ?
2. Lepiej być tak jakby nad skuterem (czyli do skutera się przychylić), czy mieć dystans klatki od kierownicy.]
3. W jakiej pozycji najłatwiej się ich nauczyć ? Ja teraz katuje w pozycji skater bądź coś podobnego do skatera tylko tą nogą co się klęczy stoję na stelażu.

(Proszę o porady tych co się na tym znają, z góry dzięki)

emikyton 
prawie jak stunter

Maszyna: Booster Spirit Stunt Edition/Piaggio Skipper
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 21:22   

Najłatwiej kręcić jest na skaterze na początek, przed składaniem się do cyrkla, wychodzisz poza balans, lecisz na heblu i kładziesz go na lewą/prawą stronę (w lewo jest latwiej), i potem balansujesz całym ciałem. Ja mam ręce proste jak kręcę.

Diver

Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 14:24   

Nom to że trzeba po za balanas to wiem wtedy łatwo go złamać ;P. Dzieki za odpowiedzi dzisiaj pokatuje sie zobaczy xd

REVO 
Aerox

Maszyna: Aerox Custom
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 15:59   

Rembi, podczas nauki stoopie ile razy zaliczyłeś glebę i jakim motorem ćwiczyłeś? :roll:

emikyton 
prawie jak stunter

Maszyna: Booster Spirit Stunt Edition/Piaggio Skipper
Wysłany: 9 Kwiecień 2010, 23:02   

Jak widać roxem, z tego co wiem to tylko raz przeleciał przez kiere.

Rembi 
Stunter

Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 21:01   

Co do cyrkli, tego sie nie da wytłumaczyc dokłądnie, poprostu musicie wyjezdzic swoje i tyle :)

Co do gleby na stopalach to fakt, miałem tylko jedną, ale to i tak była spowodowana przez mega silny wiatr jaki towarzyszył w rzeszowie podczas powrotu z rozpoczęcia sezonu :P

pienio 

Maszyna: Baotian bt49qt6
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 21:47   

Niema bata,tego mojego czegoś się nie da poderwać do góry.
Nawet stojąc na stelażu...

Piter/Piox 
J3b S!3 xD

Maszyna: Yamaha Neos/Atu Plus 1,6 GLI
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 22:04   

pienio, wszystko sie da postawić :)
.................................................................

Odpowiedz do tematu